Konkurs "Moje ewangelickie ślady w Warszawie"

Pielęgnowanie rodzinnych wspomnień, tradycji i pamiątek jest wspaniałą cechą, wartą propagowania i doceniania. Poszukiwanie śladów i korzeni własnej rodziny czy przyjaciół może stać się także pasjonującą przygodą, pozwalającą odkrywać nieznane, a nierzadko także fascynujące fakty z dziejów naszych przodków. Dlatego też przy okazji obchodów jubileuszu parafii luterańskich stolicy pragniemy zachęcić i zaprosić wszystkich młodych ludzi do odszukania i zaprezentowania swoich "ewangelickich śladów w Warszawie".

 

Konkurs pod tym właśnie tytułem adresowany jest do osób w wieku do 26 lat (bez względu na swoje podglądy czy przynależność religijną), którzy chcą przedstawić historię, miejsca i pamiątki związane ze swoimi luterańskimi rodzinami żyjącymi obecnie lub w czasach historycznych w Warszawie lub jej okolicach.

 

Zakres tej prezentacji oraz wykorzystanych materiałów jest dowolny, przy czym zasadnicza część tekstu musi być materiałem oryginalnym przygotowanym specjalnie na potrzeby konkursu (a nie wyłącznie cytatem z już istniejących opracowań). Prace konkursowe muszą zostać przygotowane w postaci elektronicznej (płyta CD lub DVD), jako publikacja (np. format Word: .doc) lub jako prezentacja (format PowerPoint: .ppt). Autorzy prac proszeni są o wyrażenie na piśmie zgody na ich wykorzystanie na niekomercyjne potrzeby Parafii Św. Trójcy oraz Parafii Wniebowstąpienia Pańskiego, w tym na zamieszczenie ich w Internecie na stronie jubileuszowej.

 

Podpisane (imię i nazwisko, datę urodzenia, adres zamieszkania, telefon oraz e-mail kontaktowy) prace należy składać w kancelarii Parafii Św. Trójcy przy ulicy Kredytowej 4 (tel. 22 5564660).